در جلسه شورای حفاظت منابع آب استان گیلان تأکید شد؛

رعایت تقویم زراعی و اتمام نشاء برنج

نماینده عالی دولت در گیلان با اشاره به شرایط مناسب آب و هوایی استان و مدیریت انجام شده در بخش آب، از کشاورزان خواست شخم نهایی و نشاء مزارع خود را تا هفته جاری به اتمام برسانند.

       به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای گیلان؛ اسدالله عباسی استاندار گیلان عصر امروز (دوشنبه) در جلسه شورای حفاظت از منابع آب استان اظهار داشت: با توجه به مدیریت آب در استان، لازمست همه کشاورزان و برنجکاران در یک هفته، عملیات شخم نهایی، آماده‌سازی کامل و نشاء مزارع را به اتمام برسانند.
وی همچنین بر ضرورت انجام پیش‌بینی‌های لازم از سوی فرمانداران و مدیران دستگاه‌های مرتبط به‌منظور رفع مشکلات مرتبط با آب رسانی برای اهالی بالادست و اتخاذ تصمیمات بهنگام تأکید کرد.
تعامل، همکاری و هم‌افزایی همه نهادها، اطلاع‌رسانی شایسته و به‌ موقع به کشاورزان، برگزاری مستمر جلسات تخصصی برای ارائه خدمات مطلوب به مردم و نیز بازدید میدانی مدیران از دیگر مواردی بود که استاندار گیلان بر آنها تأکید کرد.
عباسی ادامه داد: فرمانداران، فرماندهان قرارگاه‌های جهادی در حوزه های جغرافیایی تحت مدیریت خود هستند و باید وظایف‌شان را به‌درستی انجام دهند تا رضایت عموم مردم جلب شود.
وی گفت: نباید اجازه دهیم زمین‌های کشاورزی، تغییر کاربری داده شود بلکه لازمست با برنامه‌ریزی های صحیح، مصرف بهینه و جلوگیری از هدر رفت آب، محصول برنج در اراضی حاصلخیز کاشته شود.
در این جلسه که فرمانداران استان هم به‌صورت ارتباط تصویری حضور داشتند؛ وحید خرّمی مدیرعامل شرکت آب منطقه ای گیلان ضمن ارائه گزارشی از آخرین وضعیت منابع آب استان گیلان و تاکید بر رعایت تقویم زراعی، گفت: باتوجه به بارش های مناسب در هفته گذشته و در جهت جلوگیری از ورود خسارت به اراضی شالیزارها و مصرف بهینه آب کشاورزی و ذخیره سازی آب سد سفیدرود برای مصارف ماههای آتی، مقدار آب ورودی به کانال های آبیاری کشاورزی کاهش و قطع گردیده و براساس پایش میدانی آب مزارع و نیاز های آبی، برنامه آبگذاری کانال‌های آبیاری مجدداً برقرار خواهد شد.

کد خبر: 2120
  تاریخ خبر : دوشنبه 26 اردیبهشت 1401
  آخرین به‌روزرسانی : شنبه 31 اردیبهشت 1401
 دبیر خبر
 854