مدیر منابع آب منطقه مرکزی خبر داد :

پیشرفت فیزیکی 95 درصدی ایستگاه پمپاژ اشمک به چپک چکه در شهرستان رشت

مدیر منابع آب منطقه مرکزی (رشت) از پیشرفت فیزیکی 95 درصدی ایستگاه پمپاژ اشمک به چپک چکه در شهرستان رشت با اعتباری بالغ بر 11 میلیارد تومان خبر داد.

       به گزارش روابط عمومی آب منطقه ای گیلان؛ منصوری با اعلام این خبرگفت: ایستگاه پمپاژ اشمک به چپک چکه با انجام عملیات لوله گذاری، ساخت اتاقک و خرید قطعات جهت انتقال آب زهکش اشمک به چپک چکه به طول 3200 متر با اعتباری بالغ بر 11 میلیارد تومان،  95 درصد پیشرفت فیزیکی دارد که به زودی برای استفاده کشاورزان عزیز در شهرستان رشت مورد بهره برداری قرار خواهد گرفت.

مدیر منابع آب منطقه مرکزی (رشت) اظهار داشت: در کنار عملیات اجرایی پروژه مزکور برای کمک به سپری نمودن سال زراعی کم تنش به منظور تامین آب مزارع کشاورزی شهرستان رشت ساماندهی حدود 147هکتار از آب بندانهای خنفچه، جوریاب، اسطلک، علی بوزایه و نمس به انجام رسیده است.

وی افزود: لایروبی انهار درجه 1 و 2 سطح شهرستان رشت به طول  100 کیلومتر، تجهیز و راه اندازی 146 مورد ایستگاه های پمپاژ، تهیه، تجهیز و خرید قطعات 15 ایستگاه پمپاژ و راه اندازی 17 مورد چاههای آب کشاورزی در سطح شهرستان از دیگر  اقدامات منابع آب منطقه مرکزی  بوده است.

منصوری ادامه داد: مرمت، بازسازی و نوسازی 95 دستگاه از دریچه های فلزی سطح شهرستان و ساماندهی و بهینه سازی آب بندان 8 هکتاری بهدان بخش سنگر جهت پوشش  40 هکتار از اراضی زراعی، برنامه ریزی و احداث سردهنه آسیب دیده از سیلاب در ملارجبعلی بخش سنگر نیز از دیگر اقدامات انجام شده این امور در مدت اخیر است.

وی در خصوص دیگر اقدامات منابع آب منطقه مرکزی (رشت) تصریح نمود: ساماندهی، دیواره سازی، دریچه گذاری و رفع معضل مجرای آبی در محله آتشگاه بخش مرکزی و همچنین رفع معضل چندین ساله رودخانه جهاد بکنده از طریق لایروبی و ساماندهی با استفاده از بیل شناور به انجام رسیده است.

کد خبر: 1860
  تاریخ خبر : چهارشنبه 1 اردیبهشت 1400
  آخرین به‌روزرسانی : یکشنبه 5 اردیبهشت 1400
 دبیر خبر
 1925