بخش خصوصی در ساماندهی آب‌بندان‌های گیلان مشارکت می‌کند

مدیرعامل شرکت سهامی آب منطقه‌ای گیلان گفت:‌ بخش خصوصی در لایروبی برخی از آب‌بندان‌های گیلان و استفاده چند منظوره از آن مشارکت می‌کند.

 

      به گزارش خبرگزاری تسنیم، کاظم لطفی در گفت و گو با این خبرگزاری اظهار داشت: در برخی از شهرها و مناطق گیلان بخش خصوصی با هماهنگی شرکت سهامی آب منطقه‌ای استان در بحث لایروبی آب بندان‌ها و در نهایت جهت سرمایه‌گذاری و استفاده از ظرفیت‌ این پهنه‌ها در حوزه‌های مختلف مشارکت می‌کند.

مدیرعامل شرکت سهامی آب منطقه‌ای گیلان با بیان اینکه این شرکت از حضور بخش خصوصی در حوزه آب بندان‌ها استقبال می‌کند گفت: در این طرح مشارکتی پس از آن‌که عملیات ساماندهی انجام شد بخش خصوصی می‌تواند برای بازگرداندن منابع خود در این پهنه‌ها فعالیت اقتصادی داشته باشد.

لطفی انجام عملیات لایروبی آب‌بندان‌ها و استخرهای استان را فعالیتی زمان‌بر دانست و تصریح کرد: علاوه بر این مشکل،‌ عدم تخصیص به موقع اعتبارات و منابع مالی از سوی دستگاه‌ها و نهادهای ذیربط سبب شده شرکت سهامی آب منطقه‌ای نتواند در موعد مقرر به تعهدات خود در این زمینه عمل کند.

وی با اشاره به اینکه شرکت سهامی آب منطقه‌ای گیلان باید کار ساماندهی آب‌بندان‌ها و استخرها را از 15 مرداد آغاز کند ابراز داشت‌: عملیات ساماندهی، دیواره‌سازی و لایروبی این پهنه‌های آبی باید تا پایان آذر توسط این دستگاه به پایان برسد تا آب‌بندان‌ها و استخرها برای آبگیری آمادگی داشته باشند.

لطفی با تأکید بر اینکه بزرگترین آب‌بندان‌های استان گیلان در شهرستان رشت واقع شده‌اند تصریح کرد: یکی از مهم‌ترین موانع این شرکت جهت شروع عملیات لایروبی آب‌بندان‌های شهرستان رشت عدم ابلاغ اعتبارات لازم این دستگاه از سوی استانداری و سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان است.

مدیرعامل شرکت سهامی آب منطقه‌ای گیلان از عدم ابلاغ اعتبار 40 میلیارد تومانی این دستگاه خبر داد و عنوان کرد:‌ طبق نتایج جلساتی که در استانداری گیلان برگزار شد قرار بود 40 میلیارد تومان ابلاغ اعتبار برای لایروبی آب‌بندان‌های شهرستان رشت انجام شود که تاکنون محقق نشده است.

لطفی از مشارکت بخش خصوصی با شرکت سهامی آب منطقه‌ای گیلان جهت ساماندهی و لایروبی برخی از آ‌ب بندان‌های سطح شهرستان رشت خبر داد و افزود: این دستگاه برای جبران اعتبارات تخصیص نیافته در عملی ابتکاری از ظرفیت بخشی خصوصی در این زمینه استفاده کرده است.

مدیرعامل شرکت سهامی آب منطقه‌ای گیلان بر لزوم اقدام استانداری گیلان و سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان در جهت تخصیص اعتبارات لازم به این دستگاه تأکید کرد و اظهار داشت: امیدواریم با تسریع در روند ابلاغ منابع مالی،‌ شرکت سهامی آب منطقه‌ای گیلان بتواند تعهدات خود را عملی سازد.

کد خبر: 1263
  تاریخ خبر : شنبه 10 آذر 1397
  آخرین به‌روزرسانی : یکشنبه 11 آذر 1397
 دبیر خبر
 1195