استاندار گیلان در بازدید از سد دیورش گفت:

سد دیورش 76 درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

استاندار گیلان از پیشرفت فیزیکی 76 درصدی سد دیورش خبر داد.

       به گزارش روابط عمومی شرکت سهامی آب منطقه ای گیلان، اسدالله عباسی استاندار گیلان عصر(جمعه) در جریان سفر یک روزه خود به شهر رستم آباد شهرستان رودبار با حضور در محل احداث سد دیورش در جریان آخرین وضعیت پیشرفت این پروژه قرار گرفت.

استاندار گیلان در جمع خبرنگاران با بیان اینکه افتتاح سد دیورش نقش مهمی در آبرسانی به منطقه دارد، اظهار کرد: این سد در حال حاضر دارای پیشرفت ۷۶ درصدی است و با افتتاح آن به پنج شهر و ۲۸ روستا با جمیعت ۱۰۰ هزار نفر آبرسانی خواهد شد‌.

استاندار با تأکید بر اهتمام دولت در راستای بهره برداری بموقع از سد دیورش رودبار گفت: همزمان خط انتقال این سد در حال انجام و پیمانکار آن مشخص شده است زیرا با تکمیل این پروژه بخشی از مشکلات آب شهرهای توتکابن، رستم آباد، رودبار، منجیل و لوشان مرتفع خواهد شد.

عباسی با بیان اینکه ظرفیت ذخیره آب در سد دیورش ۳ میلیون متر مکعب است، تصریح کرد: برای این پروژه تاکنون ٣٠٠ میلیارد تومان هزینه شده و تقریباً ٧٠٠ میلیارد تومان دیگر نیز نیاز به تخصیص منابع وجود دارد که در تلاشیم از محل منابع استانی و ملی از جمله از طریق استفاده از ظرفیت مولد سازی و اعتبارات ملی و سفر ریاست محترم جمهور به استان گیلان تخصیص صورت گیرد.

استاندار همچنین در جلسه تصمیم گیری برای تسریع در روند احداث سد دیورش دستور داد: جلسه ی به ریاست معاون هماهنگی امور عمرانی، سازمان صمت و دیگر متولیان امر تشکیل و برای رفع مشکل تأمین مصالح مورد نیاز سد دیورش تصمیم گیری شود.

کد خبر: 2497
  تاریخ خبر : شنبه 15 اردیبهشت 1403
  آخرین به‌روزرسانی : یکشنبه 16 اردیبهشت 1403
 دبیر خبر
 168