بازدید وزیر نیرو از سد مخزنی پلرود

وزیر نیرو ظهر روز پنجشنبه دوم آذر ماه از آخرین وضعیت احداث سد پلرود در رودسر بازدید کرد.

      به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه‌ای گیلان؛ علی اکبر محرابیان وزیر نیرو در جریان سفر یک روزه به گیلان با همراهی استاندار و جمعی از مسئولان بعد از بازدید از سد مخزنی شفارود در رضوانشهر، بوسیله بالگرد در محل احداث سد مخزنی پلرود در رودسر حاضر شد و در جریان آخرین وضعیت این پروژه قرار گرفت. سد مخزنی پلرود در شهرستان رودسر یکی دیگر از طرح‌های بزرگ تأمین آب گیلان است که با هدف تنظیم آب رودخانه پلرود به عنوان دومین رودخانه بزرگ استان و استفاده از آن برای تأمین نیاز آبی بالغ بر ۳۳ هزار و ۵۰۰ هکتار اراضی منطقه(پلرود و شلمان رود) در حال اجرا است.
با اجرای طرح مخزنی پلرود علاوه بر تأمین آب باغ‌های چای، نیاز آب شرب هشت شهر شرق گیلان از جمله لنگرود، رودسر، چابکسر، کلاچای، املش، کومله، واجارگاه و رحیم‌آباد به میزان ۴۰ میلیون متر مکعب در سال و نیز تولید انرژی برق آبی با ظرفیت ۱۶ مگاوات تامین می‌شود؛ این سد به سبب ثمربخش بودن برای مردم در تأمین آب آشامیدنی، کشاورزی، صنعتی و در آینده تولید برق از اهمیت خاصی برخوردار است.
سد پلرود شهرستان رودسر، ۸۴ درصد پیشرفت فیزیکی دارد. وزیر نیرو صبح امروز با استقبال اسدالله عباسی نماینده عالی دولت در گیلان و جمعی از مسئولان از طریق فرودگاه سردار جنگل رشت وارد گیلان شد و از سدهای مخزنی در حال ساخت شفارود در غرب و پلرود در شرق گیلان بازدید کرد.

کد خبر: 2412
  تاریخ خبر : شنبه 4 آذر 1402
  آخرین به‌روزرسانی : شنبه 4 آذر 1402
 دبیر خبر
 209