استاندار گیلان اعلام کرد:

مجوز بهره‌برداری برق آبی در گیلان صادر شد

دکتر عباسی با اشاره به صدور بهره‌برداری برق آبی در گیلان گفت: با پیگیری‌های صورت گرفته با وزارت نیرو خوشبختانه بعد از ۶۰ سال مجوز بهره‌برداری برق آبی در این استان صادر شد که نقش مهمی در افزایش برق تولیدی دارد.

       به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری گیلان؛ دکتر اسدالله عباسی عصر روز(یکشنبه) دهم اردیبهشت ماه در جریان سفر به شهرستان رودبار ضمن بازدید از سد سفیدرود در جلسه بررسی وضعیت آب ذخیره شده پشت سد حضور یافت.

استاندار گیلان در جمع خبرنگاران با بیان اینکه شرایط آب ذخیره شده این سد نسبت به سال گذشته با کاهش قابل توجه‌ای مواجه است، اظهار کرد: به حول و قوه الهی با درایت متولیان امر، شالیکاران در سال زراعی جدید هم بدون مشکل به فعالیت خود ادامه خواهند داد.

دکتر عباسی با اشاره به برطرف کردن ضعف‌های سال 1401 در این حوزه با دستور به مدیران دستگاه‌های اجرایی به ویژه فرماندارها، مدیران جهاد کشاورزی و آب منطقه‌ای در خصوص حضور مستمر در مزارع و چگونگی روند توزیع آب تصریح  کرد: باید سختی را از دوش کشاورزان برداشته و خودمان به عنوان مسئول سختی‌ها را تحمل کنیم.                                       
 استاندار گیلان عنوان کرد: در همین راستا مدیران موظفند فضای مدیریت جهادی و انقلابی را در محل کار ایجاد و در فصل زراعی به طور شبانه روزی فعالیت کنند.

نماینده عالی دولت در گیلان اظهار کرد: بر اساس آمار شالیکاران با استفاده از آب ذخیره شده در آبندان‌ها موفق شدند امسال ۶۰ درصد اراضی شالیزاری را شخم بزنند.            

دکتر عباسی ادامه داد: امسال نسبت به دوره مشابه سال قبل تا یکصد میلبون متر مکعب ذخیره سد کاهش یافته و باید این کاهش آب در تقویم زراعی ذخیره شود و در این راستا نقش اقناع‌سازی مردم در فصل زراعی بسیار مهم و تأثیر گذار است.

استاندار گیلان هم چنین با تأکید بر لزوم توجه به تأمین کود شیمیایی افزود: دولت سیزدهم هر گونه کمبود کود را تأمین و با نرخ دولتی در اختیار شالیکاران قرار داده است.

دکتر عباسی اقدامات صورت گرفته در گیلان برای شروع سال زراعی را بسیار موثر دانست و بیان کرد: در حوزه آببندان‌ها، سردهنه ها و لایروبی رودخانه‌ها اقدامات خوبی طی یکسال گذشته انجام شده است.

کد خبر: 2297
  تاریخ خبر : دوشنبه 11 اردیبهشت 1402
  آخرین به‌روزرسانی : دوشنبه 11 اردیبهشت 1402
 دبیر خبر
 293