بازدید رئیس حوضه اترک و حوضه های شمالی شرکت مدیریت منابع آب ایران از طرح های عمرانی آب منطقه ای گیلان

ارسلان هاشمی رئیس حوضه آبریز رودخانه اترک و حوضه های شمالی شرکت مدیریت منابع آب ایران از طرح های عمرانی آب منطقه ای گیلان در استان بازدید کرد.

       به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای گیلان؛ در این بازدید وحید خرّمی مدیر عامل شرکت آب منطقه ای استان گیلان به همراه ارسلان هاشمی رئیس حوضه آبریز رودخانه اترک و حوضه های شمالی و سرپرست حوضه آبریز سفیدرود بزرگ شرکت مدیریت منابع آب ایران از طرح های عمرانی شرکت آب منطقه ای گیلان ازجمله سد لاستیکی فخرآباد رشت، تصفیه خانه طول لات و سد مخزنی پلرود بازدید و از نزدیک در جریان پیشرفت این پروژه ها قرار گرفتند.

مدیر عامل شرکت آب منطقه ای استان گیلان در بازدید از پروژه اضطراری تصفیه‌خانه آب طول‌لات رحیم‌آباد در شهرستان رودسر با اعلام پیشرفت 90 درصدی این پروژه گفت: با برنامه ریزی عوامل اجرایی پروژه، حداکثر تا پایان سالجاری فاز اضطراری تصفیه خانه طول لات رودسر قابلیت بهره برداری را دارد.

وی هدف از انجام این پروژه را تأمین آب سالم و بهداشتی مورد نیاز جمعیت شهری و روستایی شهرهای رحیم‌آباد، رودسر، املش، کلاچای، واجارگاه و چابکسر اعلام کرد.

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای گیلان در بازدید از سد پلرود اظهار داشت: سد مخزنی پلرود یکی از طرح های بزرگ تأمین آب استان است که با هدف تنظیم آب رودخانه پلرود بعنوان دومین رودخانه بزرگ گیلان و استفاده از آن جهت تأمین نیاز آبی بالغ بر ۳۳ هزار و ۵۰۰ هکتار اراضی منطقه اجرا می شود.

خرّمی با اشاره به  احداث سد مخزنی پلرود در رودسر برای تأمین آب شرب و کشاورزی بخشی از جمعیت استان گفت: در حال حاضر پیشرفت فیزیکی این سد به بیش از 80 درصد رسیده است.

گفتنی است در این بازدید از محل کارگاه سد پلرود و گارگاه تصفیه خانه طول لات رودسر با حضور رئیس حوضه آبریز رودخانه اترک و حوضه های شمالی و سرپرست حوضه آبریز سفیدرود بزرگ شرکت مدیریت منابع آب ایران در خصوص پیشرفت و مسائل پیش روی این پروژه ها بحث و تبادل نظر شد.

کد خبر: 2233
  تاریخ خبر : چهارشنبه 28 دی 1401
  آخرین به‌روزرسانی : شنبه 1 بهمن 1401
 دبیر خبر
 188