در بازدید نماینده شهرستان های رشت و خمام در مجلس شورای اسلامی عنوان شد؛

سد لاستیکی فخرآباد رشت با پیشرفت فیزیکی 93 درصدی در فصل زراعی پیش رو آماده بهره برداری است

مدیر عامل شرکت آب منطقه ای گیلان با اعلام این خبر گفت : سد لاستیکی فخرآباد در فصل زراعی پیش رو برای کمک به کشاورزان منطقه در تأمین آب زراعی در مدار بهره برداری قرار خواهد گرفت.

       به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای گیلان؛ جبار کوچکی نژاد نماینده مردم شریف شهرستان های رشت و خمام در مجلس شورای اسلامی به همراه ارسلان هاشمی رئیس حوضه آبریز رودخانه اترک و حوضه های شمالی و سرپرست حوضه آبریز رودخانه سفیدرود بزرگ از سد لاستیکی در حال ساخت فخرآباد رشت بازدید نمودند.

وحیدخرّمی مدیرعامل آب منطقه‌ای گیلان در این بازدید در تشریح این پروژه گفت: سد لاستیکی فخر آباد با هدف توسعه و بهبود آبیاری حدود هزار هکتار از شالیزار‌های شهرستان رشت با پیشرفت ساخت 93 درصدی در حال اجراست و به زودی به مدار بهره برداری قرار خواهد گرفت.

خرّمی افزود: سد لاستیکی فخرآباد می‌تواند در سال ۴۵۰ هزار متر مکعب آب ذخیره کند و حجم آب تنظیمی سالیانه آن برابر با ۲ میلیون متر مکعب خواهد بود.

وی جلوگیری از تداخل آب شور دریا با آب شیرین رودخانه، آبگیری ایمن کانال انحراف آب، ذخیره موقت آب رودخانه و زهکش‌ها برای تأمین آب کشاورزی، افزایش سطح تراز آب در رودخانه و کاهش هزینه پمپاژ، بهبود شرایط زیست محیطی و تغذیه سفره‌های آب زیر زمینی، بهره برداری توریستی و تفریحی و ساماندهی رودخانه در این محدوده را از دیگر اهداف ساخت سد لاستیکی فخرآباد رشت عنوان کرد.

کد خبر: 2232
  تاریخ خبر : چهارشنبه 28 دی 1401
  آخرین به‌روزرسانی : شنبه 1 بهمن 1401
 دبیر خبر
 191