مدیرعامل شرکت آب منطقه ای گیلان ؛

کاهش ۵۰ درصدی ذخیره آب سد سفیدرود نسبت به سال گذشته/ کشاورزان تقویم زراعی را رعایت کنند

مدیرعامل آب منطقه‌ای گیلان با اشاره به کاهش ۵۰ درصدی ذخیره آب پشت سد سفیدرود، گفت: رعایت تقویم زراعی و توجه به توصیه‌ها توسط کشاورزان به پیشبرد کار کمک می‌کند.

       به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای گیلان؛ وحید خرّمی شامگاه یکشنبه در گفت‌وگوی ویژه خبری با شبکه استانی باران، اظهار کرد: در حال حاضر ۱۴۹ میلیون متر مکعب در پشت سد سفیدرود آب ذخیره شده است که در مقایسه با سال گذشته تقریباً نصف است.

وی با اشاره به کاهش ۵۰ درصدی ذخیره آب پشت سد سفیدرود، افزود: با ادامه روند کاهش بارش‌ها قطعاً در آبخور سد برای سال زراعی جدید با چالش‌های جدی مواجه خواهیم شد.

مدیرعامل آب منطقه‌ای گیلان با اشاره به تشکیل قرارگاه جهادی مدیریت آب در سال گذشته، بیان کرد: تجربه سال گذشته در حوزه مدیریت آب کشاورزی بسیار ارزشمند است و این تجربه می‌تواند چراغ راه ما باشد.

خرّمی با بیان اینکه لایروبی انهار اوایل اسفندماه آغاز می‌شود، گفت: با توجه به شرایط بحرانی آب، نوبت بندی توزیع آب در سال زراعی پیش رو بیشتر خواهد شد.

وی با تأکید بر رعایت تقویم زراعی از سوی کشاورزان، افزود: رعایت تقویم زراعی و توجه به توصیه‌های جهاد کشاورزی از سوی کشاورزان به پیشبرد کار کمک می‌کند.

مدیرعامل آب منطقه‌ای گیلان از لایروبی ۵۰۰ هکتار از آب بندان های استان خبر داد و خاطرنشان کرد: لایروبی انهار و کانال ها در دستور کار جهاد کشاورزی نیز قرار دارد، زیرا با لایروبی بین انهار می توانیم تا بیش از یکصد میلیون مترمکعب مصرف آب کشاورزی را کاهش دهیم.

کد خبر: 2227
  تاریخ خبر : دوشنبه 19 دی 1401
  آخرین به‌روزرسانی : سه‌شنبه 20 دی 1401
 دبیر خبر
 192