توسط مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای گیلان انجام گرفت ؛

بازدید از سد های لاستیکی خالکایی ماسال و شاخرز صومعه سرا

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای گیلان از نزدیک پروژه احداث سد لاستیکی خالکایی شهر ماسال و همچنین پروژه سد لاستیکی شاخرز صومعه سرا را مورد بازدید قرار داد و بر لزوم تسریع در اتمام و بهره بهرداری این پروژه ها تاکید نمود.

       به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای گیلان؛ وحید خرّمی مدیر عامل شرکت آب منطقه ای گیلان در جریان  بازدید از کارگاه سد لاستیکی خالکایی ماسال گفت: هدف ازساخت این سد، بالا بردن تراز آب به منظور انتقال آب مازاد به کانال فومنات، تثبیت بستر رودخانه و جلوگیری از پدیده کف‌کنی، پرورش آبزیان و اهداف گردشگری و تغذیه آبهای زیرزمینی است.

وی با اعلام پیشرفت حدود 86 درصدی سد لاستیکی ماسال بر ضرورت شتاب در انجام عملیات اجرایی این سد تأکید نمود و افزود: عملیات نصب لاستیک هم اکنون در این سد در حال اجرا است که بزودی به اتمام می رسد.

گفتنی است، سد لاستیکی ماسال با حجم تنظیم سالانه حدود 17 میلیون متر مکعب آب و حجم مخزن 120 هزار متر مکعب، باعث بهبود آبیاری 925 هکتار از اراضی شالیزارهای پایین‌دست می گردد.

اتمام عملیات نصب لاستیک بر روی سد لاستیکی شاخرز صومعه سرا

 مدیر عامل شرکت آب منطقه ای گیلان همچنین در بازدید از سد لاستیکی شاخرز صومعه سرا گفت: عملیات نصب لاستیک در این سد به پایان یافته و این پروژه از پیشرفت فیزیکی 76 درصدی برخوردار می باشد.

خرّمی بیان داشت: ساخت سد لاستیکی شاخرز صومعه سرا، باعث بهبود آبیاری ۸۴۰ هکتار از زمین‌های پایین دست این منطقه خواهد شد.

شایان ذکر است، مدیر عامل شرکت آب منطقه ای گیلان ضمن بازدید از طرح  سدهای لاستیکی تولم شهر صومعه سرا و خالکایی ماسال، در جلساتی که با حضور معاون طرح و توسعه، نمایندگان مجری و عوامل کارگاهی و مشاورین این پروژه ها برگزار شد، بر برنامه ریزی دقیق و تسریع در اتمام و بهره بهرداری آنها تأکید کرد.

کد خبر: 2193
  تاریخ خبر : چهارشنبه 30 شهریور 1401
  آخرین به‌روزرسانی : شنبه 2 مهر 1401
 دبیر خبر
 428