تخریب سازه‌های غیرمجاز حاشیه تالاب بندرانزلی

با شکایت شرکت سهامی آب منطقه‌ای گیلان از یک متصرف در بستر اراضی تالاب بندرانزلی، با دستور دادستانی این شهرستان بنای ساخته‌شده تخریب شد.

       به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای گیلان به نقل از خبرگزاری فارس از بندرانزلی، بنایی که در بستری تالاب بین‌المللی انزلی به‌ صورت غیرمجاز ساخته‌ شده بود، با دستور قضایی امروز تخریب شد.

اکبر سبحانی دادستان عمومی و انقلاب شهرستان بند انزلی امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه یک هزار متر از اراضی بستر تالاب توسط یکی از افراد بومی مورد تصرف قرارگرفته بود، اظهار کرد: این شخص متخلف در بستر تالاب انزلی اقدام به دیوار گذاری، احداث بنا و استخر کرده بود.

وی با اشاره به‌ صراحت قانونی در برخورد با متصرفان، افزود: به‌ موجب تبصره سه ماده ۲ قانونی توزیع عادلانه آب، هرگونه دخل و تصرف در بستر تالاب بدون اجازه وزارت نیرو ممنوع است و قانون‌گذار علاوه بر قلع‌وقمع این تصرفات عدوانی، مجازات یک ماه تا یک سال حبس را نیز در نظر گرفته است.

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان بندرانزلی با بیان اینکه شرکت سهامی آب منطقه‌ای اقدام به طرح شکایت از این فرد را کرده بوده، گفت: پس از انجام مراحل دادرسی، حکم قطعی تخریب برای این تصرف غیرقانونی صادر شده که امروز با تخریب این بنا به مرحله اجرا درآمد.

کد خبر: 2186
  تاریخ خبر : شنبه 19 شهریور 1401
  آخرین به‌روزرسانی : یکشنبه 20 شهریور 1401
 دبیر خبر
 156