در بازدید استاندار گیلان از روند اجرایی سد دیورش مطرح شد :

پیشرفت فیزیکی 60 درصدی سد دیورش شهرستان رودبار

استاندار گیلان بر ضرورت استمرار تلاش ها برای تأمین بیشتر اعتبارات و تجهیزات مورد نیاز به منظور تکمیل سریعتر پروژه سد دیورش شهرستان رودبار و تحویل آن به مردم تأکید کرد

       به گزارش روابط عمومی آب منطقه ای گیلان؛ دکتر ارسلان زارع صبح امروز (چهارشنبه) پس از بازدید از روند احداث و تکمیل سد مخزنی دیورش رودبار با اعلام پیشرفت فیزیکی حدود 60 درصدی این پروژه به خبرنگاران، بر ضرورت استمرار تلاش ها برای تأمین بیشتر اعتبارات و تجهیزات مورد نیاز به منظور تکمیل سریعتر پروژه و تحویل آن به مردم تأکید کرد.

وحید خرّمی رییس هیأت مدیره و مدیرعامل آب منطقه ای گیلان در این بازدید گفت: سد دیورش با هدف تأمین آب آشامیدنی شهرستان رودبار و نیز آب کشاورزی برای اراضی مستعد این شهرستان، طراحی و در حال اجراست.

وی با اشاره به اینکه برای اجرای این پروژه تاکنون بالغ بر ۵۰ میلیارد تومان هزینه شده و برای تکمیل آن به بیش از یکصد میلیارد تومان اعتبار نیاز است، گفت: برای دسترسی مردم به آب تأمین شده، نیاز به خطوط انتقال و تأسیسات است که بالغ بر ۳۰۰ میلیارد تومان نیز در این بخش باید اعتبار تأمین شود.

مدیرعامل آب منطقه ای گیلان افزود: تمهیداتی برای تأمین اعتبارات و تجهیزات مورد نیاز این پروژه اندیشیده شده و در حال حاضر سد دیورش از پیشرفت فیزیکی حدود ۶۰ درصدی برخوردار است.

گفتنی است استاندار گیلان در این بازدید از مسئولان محلی، پیمانکار پروژه و دستگاه‌های اجرایی مرتبط با احداث این سد تشکر و قدردانی کرد.

 

کد خبر: 1948
  تاریخ خبر : چهارشنبه 17 شهریور 1400
  آخرین به‌روزرسانی : شنبه 20 شهریور 1400
 دبیر خبر
 227