کاهش 90 درصدی ورودی آب به سد سفید رود

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای گیلان با بیان اینکه در حال حاضر مخزن سد سفید رود 850 میلیون متر مکعب ذخیره دارد، از کاهش 90 درصدی ورودی آب به سد سفید رود خبر داد.

به گزارش روابط عمومی آب منطقه ای گیلان؛ وحید خرّمی با اعلام این خبر افزود: در حال حاضر 26 متر مکعب بر ثانیه آب وارد سد سفیدرود می شود در حالی که در مدت مشابه سال گذشته این میزان 267 متر مکعب بر ثانیه بوده است.

وی علت این کاهش ورودی را کاهش نزولات جوی و نبود پوشش برفی در بالا دست عنوان و اظهار کرد: حجم ذخیره آب در مدت مشابه سال گذشته 1092 میلیون متر مکعب بوده که کاهش 22 درصدی را هم اکنون نشان می دهد.

خرّمی با اشاره به اجرای نوبت بندی آبگذاری کانال های آبیاری شبکه سفیدرود، اعلام داشت: بر اساس برنامه، آب کانال چپ سد سنگر (اراضی مناطق مرکزی گیلان) از صبح روز 29 اردیبهشت ماه به مدت 4 روز قطع و سپس به مدت 8 روز آبگذاری خواهد شد.

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای گیلان با اعلام تحقق کامل برنامه لایروبی انهار و زهکش های  نیازمند به لایروبی در استان گیلان اظهار داشت: تاکنون بیش از 500 کیلومتر از انهار و زهکش های نیازمند به لایروبی در استان لایروبی شده است.

وی تأکید نمود: کشاورزان عزیز ضمن رعایت تقویم زراعی، نشاء برنج را هرچه سریعتر انجام دهند.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای گیلان در پایان اعلام داشت: با توجه به گرم شدن هوا و همچنین افزایش جریان رودخانه سفیدرود و کانال های آبیاری به منظور تأمین آب کشاورزی، جهت جلوگیری از بروز هرگونه خسارات جانی و مالی احتمالی، شهروندان گرامی از نزدیک شدن به بستر و حریم رودخانه سفیدرود و کانال‌های آبیاری و تأسیسات آبی جدا خودداری نمایند.

کد خبر: 1881
  تاریخ خبر : سه‌شنبه 28 اردیبهشت 1400
  آخرین به‌روزرسانی : شنبه 1 خرداد 1400
 دبیر خبر
 1690