مدیرعامل آب منطقه ای گیلان:

کاهش ۵۰ درصدی ورودی به سد سفید رود

سد سفیدرود با یک میلیارد و هفتاد و پنج میلیون متر مکعب آب به سرریز رسیده است.

       به گزارش روابط عمومی آب منطقه ای گیلان مهندس وحید خرّمی با اعلام این خبر گفت: ورودی سد سفیدرود در حال حاضر ۱۲۰ متر مکعب بر ثانیه است که این میزان در مقایسه با مدت مشابه در سال گذشته کاهش پنجاه درصدی را نشان می دهد و این اندکی نگران کننده است.

وی افزود: تمام این اعداد و مسائل در کمیته منابع و مصارف استان پیوسته پایش می شود و با توجه به اینکه پوشش برفی مناسبی در حوضه آبریز سد سفیدرود نداریم انشالله نوبت بندی هایی اعمال خواهیم کرد که به موقع هم در خصوص آن اطلاع رسانی خواهیم نمود.

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای گیلان گفت: برای تسهیل در آبرسانی به کشاورزان عزیز گیلان، لایروبی های گسترده ای را در سطح استان دردست انجام داریم که بالغ بر ۳۰۰ کیلومتر آن انجام شده و مابقی آن احتمالا تا ۵۰۰ کیلومتر انجام خواهد شد.

مهندس خرّمی در پایان تأکید نمود: انتظار داریم که کشاورزان عزیز به توصیه های سازمان جهاد کشاورزی استان در مورد فعالیت های کشاورزی حتما توجه داشته باشند و استفاده حداکثری از آبی که در دسترس شان هست از آب ناشی از بارش ها گرفته تا آب حداقلی ای که فعلا در کانال ها جاری کرده ایم و همه منابع موجود به نحوه احسن استفاده کنند و مقدمات کشاورزی را فراهم بیاورد تا انشالله در هنگام نشاء به سد سفیدرود تکیه کنیم و بتوانیم سال آبی خوبی را پشت سر بگذاریم.

کد خبر: 1847
  تاریخ خبر : سه‌شنبه 10 فروردین 1400
  آخرین به‌روزرسانی : شنبه 14 فروردین 1400
 دبیر خبر
 834