مدیرعامل شرکت سهامی آب منطقه ای گیلان :

مشکل بخشی از آب شرب تالش با تجهیز چاه فلمن و تکمیل خط انتقال مرتفع می شود

مدیرعامل شرکت سهامی آب منطقه ای گیلان گفت: با تجهیز چاه فلمن و تکمیل خط انتقال تالش ، بخشی از آب شرب شهر تالش مرتفع می شود.

        مهندس وحید خرّمی به همراه نماینده شهرستان های تالش، رضوانشهر و ماسال و فرماندار تالش در بازدید از پروژه های منابع آب این شهرستان اظهار کرد: هدف از اجرای پروژه چاه فلمن و تکمیل خط انتقال تالش، تأمین آشامیدنی شهر تالش است تا آب به مخزن اصلی شهر متصل و مشکل آب شرب شهر تالش مرتفع شود.

وی افزود: خط انتقال آب شهرستان تالش از پیشرفت مناسبی برخوردار است ولی هنوز این پروژه تمام شده به حساب نمی آید بلکه شاخه های فرعی دیگری نیز دارد که باید به اجرا دربیاید و تعطیلی هم در کار نیست.

 مدیر عامل شرکت سهامی آب منطقه ای گیلان تصریح کرد: خط انتقال آب شهرستان تالش به طول 11 هزار و 45 متر طول با لوله پلی اتیلن از چاه فلمن تا مخزن زمینی 5 هزار متر مکعبی سیاهداران تالش می باشد که از این مقدار 8 هزار و 495 متر طول با لوله پلی اتیلن به قطر 630 میلیمتری برای رفت و 2 هزار و 550 متر طول با لوله پلی اتیلن به قطر 400 میلیمتر برای برگشت و اتصال به شبکه شهری مورد استفاده می باشد .

   مهندس خرّمی تصریح کرد: در حال حاضر با اجرای 6 هزار 550 متر طول لوله گذاری، پروژه خط انتقال تالش از پیشرفت فیزیکی مناسبی برخوردار است که همزمان دیواره گابیونی حفاظتی نیز در حاشیه رودخانه به طول 230 متر در حال ساخت می باشد.

   دکتر حسن محمد یاری نماینده شهرستان های تالش، رضوانشهر و ماسال در مجلس شورای اسلامی نیز در این بازدید ضمن قدردانی از پروژه های فعال منابع آب شهرستان تالش، تأکید کرد:  با توجه به تخریب بیش از 95 درصدی سردهنه ها در سیلاب اخیر تالش، عملیات بازسازی و ساماندهی سر دهنه ها و همچنین لایروبی انهار آبیاری پیش از آغاز فصل کشاورزی به اتمام برسد و افزود؛ در این خصوص مبلغی از سوی هیأت دولت به منظور تأمین هزینه های ضروری اولیه و بازسازی تأسیسات آسیب دیده ناشی از سیل شهرستانهای غرب استان مصوب شده است.

کد خبر: 1792
  تاریخ خبر : چهارشنبه 17 دی 1399
  آخرین به‌روزرسانی : شنبه 20 دی 1399
 دبیر خبر
 860