سرپرست امور منابع آب شهرستان های لاهیجان و سیاهکل خبر داد :

احداث 21 سردهنه خاکی و تعمیر و بازسازی 25 ایستگاه پمپاژ

محمدجواد علیزاده سرپرست امور منابع آب شهرستان های لاهیجان و سیاهکل در گفتگو با خبرنگار روابط عمومی آب منطقه ای گیلان از احداث 21 سردهنه خاکی و تعمیر و بازسازی 25 ایستگاه پمپاژ برای تامین نیاز آبی سال زراعی جاری در شهرستان های لاهیجان و سیاهکل خبر داد و گفت : احداث این تعداد سر دهنه خاکی و تعمیر و نوسازی ایستگاه های پمپاژ در این دو شهرستان به منظور تامین منابع آبی مطمئن جهت مصرف شاربین محترم به انجام رسیده است .

     سرپرست امور منابع آب شهرستان های لاهیجان و سیاهکل همچنین افزود : نظر به اهمیت غیر قابل انکار آب بندان ها بخصوص در فصل زراعی و برای بهره برداری در سال زراعی جاری توسط این امور لایروبی آب بندان جوشل به انجام رسیده است.

علیزاده گفت : اجرای ناو هوایی برای انتقال آب روگذر نهر دیسام از جمله دیگر کارهای به سر انجام رسیده در امور منابع آب لاهیجان و سیاهکل است که به موازات تعمیر و بازسازی 19 دریچه کنترل آب صورت گرفته است.

وی در پایان با اشاره به احداث بند انحرافی ژنده بست در شهرستان لاهیجان گفت : بحمدالله امسال مشکلی در خصوص تامین آب و آبرسانی به شهرستان های لاهیجان و سیاهکل نداشتیم و به لطف خدا انشالله نخواهیم داشت.

 

کد خبر: 1412
  تاریخ خبر : سه‌شنبه 25 تیر 1398
  آخرین به‌روزرسانی : چهارشنبه 26 تیر 1398
 دبیر خبر
 549