در جلسه کمیته منابع و مصارف آب استان گیلان عنوان شد :

رها سازی یک میلیارد و 577 میلیون متر مکعب آب از سد سفیدرود

به گزارش روابط عمومی آب منطقه ای گیلان در جلسه کمیته منابع و مصارف آب استان عنوان شد که تا کنون یک میلیارد و 577 میلیون متر مکعب آب از سد سفیدرود رها سازی شده است .

      هفدهمین نشست کمیته منابع و مصارف آب استان گیلان با هدف بررسی وضعیت بیلان سال آبی جاری ، پیش بینی وضعیت بارشی در داخل حوضه و حوضه آبریز سد سفید رود ، گزارش تقویم زراعی و بررسی نیاز آبی استخر های پرورش ماهی با حضور اعضا برگزار شد.

در این نشست مرتضی میرزایی معاون حفاظت و بهره برداری شرکت آب منطقه ای گیلان با بیان این مهم که تا کنون  یک میلیارد و 577 میلیون متر مکعب آب از سد سفیدرود رها سازی شده است گفت : حجم ذخیره آب سد سفیدرود در حال حاضر 738 میلیون متر مکعب است که نسبت به سال گذشته افزایش قابل توجهی را نشان می دهد.

وی ورودی آب سد سفیدرود را 30 متر مکعب بر ثانیه اعلام کرد و افزود : خروجی آب هم اکنون 191 متر مکعب بر ثانیه می باشد .

همچنین در این نشست مجتهدی نماینده اداره کل هواشناسی استان گیلان ضمن ارایه گزارشی از وضعیت بارش استان و حوضه آبریز و پیش بینی شرایط آب و هوایی در روزهای آینده گفت : در هفته گذشته بارش خوبی در استان داشتیم و آمار ها از ابتدای سال زراعی جاری تا کنون نیز افزایش 22 درصدی را نسبت به مدت مشابه سال گذشته نشان می دهد. وی خاطر نشان کرد تاکنون 931 میلی متر بارش که رحمت الهی است در گیلان نازل شده است.

آذرخش جفرودی نماینده سازمان جهاد کشاورزی استان گیلان نیز با ارایه گزارشی در خصوص تقویم زراعی گیلان گفت : هم اکنون 50 درصد از مزارع استان گیلان در مرحله ظهور خوشه هستند و حدود 20 درصد از 238 هزار هکتار از اراضی شالیزاری در مرحله خوشه دهی می باشند.

 

کد خبر: 1407
  تاریخ خبر : سه‌شنبه 18 تیر 1398
  آخرین به‌روزرسانی : چهارشنبه 19 تیر 1398
 دبیر خبر
 639