در راستای اجرای بخشنامه سفر هفتگی مدیران کل دستگاه های اجرایی به شهرستان ها:

حضور مدیرعامل شرکت آب منطقه ای گیلان در شهرستان شفت

مهندس وحید خرّمی ، مدیرعامل آب منطقه ای گیلان ، در راستای اجرای بخشنامه سفر هفتگی مدیران کل دستگاه های اجرایی به شهرستان ها روز دوشنبه 26 فرودین ماه پس از برگزاری جلسه در دفتر فرمانداری شفت از پروژه های آب منطقه ای در این شهرستان بازدید به عمل آورد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای گیلان ، مهندس وحید خرّمی مدیرعامل شرکت آب منطقه ای گیلان با همراهی فرماندار و بخشداران و مدیران دستگاه های ذیربط از 14 روستای بخش مرکزی و احمدسرگوراب بازدید و ضمن گفتگو با مردم به ویژه کشاورزان ، از پروژه های آب منطقه ای در این شهرستان بازدید میدانی نمودند .

در نشستی که پیش از آغاز بازدید میدانی در دفتر فرماندار برگزار شد ، روند اجرای شیوه نامه ساماندهی رودخانه ها و آببندان ها و راهکارهای تسریع در روند اجرای آن مورد بررسی قرار گرفت و بر ترمیم اصولی سردهنه نهرهای کشاورزی تاکید شد .

پس از برگزاری جلسه مذکور مسوولین ابتدا به روستای علیسرای سیاهمزگی رفتند و از رانش زمین ورزشی این روستا بازدید نمودند و مقرر شد تدوین طرح و مقدمات واگذاری پروژه به پیمانکار توسط آب منطقه ای فراهم شود .

سردهنه نهر سونگ در روستای لپوندان نیز مورد بازدید قرار گرفت و مقرر شد پروژه بند انحرافی سده اجرایی شود .  آب بندان نصیر محله مقصد بعدی مسوولین بود که بر آغاز عملیات لایروبی و ساماندهی آن بر اساس شیوه نامه اجرایی تاکید شد .

سردهنه سازی و آبگذاری خوسوم در روستای گنجار نیز که یکی از نهر های استراتژیک کشاورزی در شفت محسوب می شود مورد تاکید قرار گرفت و در خصوص انتقال آب به سردهنه ایل بیگی در این روستا نیز دستور تهیه لوله گلی اتیلن تا پایان فروردین ماه صادر و مقرر شد برای رفع مشکل رانش دیواره حاشیه این مسیرطرح ساماندهی تدوین و اجرایی شود 

مدیران از کانال هوایی آب بر در روستای بداب ، چوبر و خرطوم نیز بازدید نمودند و مقرر گردید با  تدوین طرحی ضمن تثبیت بستر اقدامات لازم برای محافظت از پایه های در معرض خطر انجام پذیرد. مسوولین همچنین به روستای لاسک رفتند و از محل احداث پروژه سد لاسک بازدید نمودند. 

در روستای خطیبان نیز به منظور جلوگیری از انحراف رودخانه و پیشگیری از آسیب دیدگی زمین ورزشی مقرر شد طرح ساماندهی تدوین و اجرای آن پیگیری شود .

 گفتنی است در پایان بازدیدها ، مسوولین در مسجد بازار چوبر با مردم دیدار و گفتگو نمودند.

کد خبر: 1343
  تاریخ خبر : چهارشنبه 28 فروردین 1398
  آخرین به‌روزرسانی : شنبه 31 فروردین 1398
 دبیر خبر
 1019