مدیرعامل شرکت آب منطقه ای گیلان:

سیلاب را در مخزن سد سفید رود مدیریت خواهیم کرد

مهندس وحید خرمی مدیر عامل شرکت آب منطقه ای گیلان گفت: با توجه به بارندگی ها در حوضه بالادست سفید رود و افزایش دبی ورودی آب ، سیلاب را در مخزن سد مدیریت خواهیم کرد.

      به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقعه ای گیلان ، مهندس خرّمی در گفتگو با خبرنگار واحد خبر صدا وسیمای مرکز گیلان اظهار داشت: حجم امروز سد سفید 905 میلیون متر مکعب است که با توجه با پیش بینی شرایط جوی،  20 درصد از ظرفیت سد سفید رود در گذشته جهت مدیریت سیلاب خالی بوده که 5 درصد در سیلاب اوایل سال مورد استفاده قرار گرفت و ادامه داد : مابقی ظرفیت خالی سد سفید رود برای مدیریت سیلاب در روزهای آتی در نظر گرفته شده است .

      مدیر عامل شرکت اب منطقه ای گیلان افزود:خروجی سد سفید رود هم اکنون 180متر مکعب بر ثانیه تنظیم شده و با توجه به  بارندگی پیش رو ، سیلاب را در مخزن سد مدیریت خواهیم کرد.

    وی ضمن توصیه رعایت نکات ایمنی به شهروندان عزیز گیلانی و مسافرین به استان  در حاشیه رودخانه ها اعلام داشت: با توجه به افزایش حجم آب و سیلابی شدن از استقرار و نزدیک شدن به رودخانه ها و مجاری آبی اکیدا خودداری نمایند.

   مهندس خرّمی ورودی آب به سد سفید رود را 260 متر مکب بر ثانیه اعلام نمود و افزود: با روند افزایش ورودی آب به سد سفید رود سریز سد سفید رود در روزهای آتی کاملا مدیریت شده خواهیم داشت که هیچ مشکلی برای پایین دست نداشته باشیم.

    سد مخزنی سفیدرود بر روی رودخانه سفیدرود و در پایین دست محل تلاقی دو رودخانه قزل اوزن و شاهرود،  در 75 کیلومتری جنوب شهر رشت و در مجاورت شهر منجیل احداث گردیده است که ظرفیت فعلی سد سفید رود یک میلیارد و 50 میلیون متر مکعب می باشد.

کد خبر: 1331
  تاریخ خبر : یکشنبه 11 فروردین 1398
  آخرین به‌روزرسانی : شنبه 17 فروردین 1398
 دبیر خبر
 909