توسط مدیر امور منابع آب تالش ؛

گزارش وضعیت ساماندهی رودخانه ها در تالش اعلام شد

بهرام پور مدیر امور منابع آب تالش در گفتگو با خبرنگار اداره روابط عمومی شرکت سهامی آب منطقه ای گیلان وضعیت ساماندهی رودخانه های تالش را اعلام کرد.

     بهرام پور گفت : در مهر و آبان سالجاری حدود سه سیلاب متوالی در ۱۱رودخانه اصلی شهرستان تالش موجب تخریب سر دهنه های کشاورزی  کوچک و بزرگ  خاکی و سنتی گردید، که عمده دلیل آن کاهش بارندگی سال قبل، تعرض مردم به بستر و حریم ، تنگی بستررودخانه ها، بعضاً رسوب زدگی،  بوده است.

     مدیر امور منابع آب تالش  افزود ؛ محدودیت منابع اعتباری ، مسئولین ارشد استانی و شهرستانی را بر آن داشت تا از پتانسیل های محلی برای ساماندهی رودخانه های شهرستان استفاده کنند که تاکنون ساماندهی رودخانه ها در تالش در دو مرحله به انجام رسیده است .

     مدیر امور منابع آب تالش همچنین به خبرنگار این اداره گفت : بعد از ابلاغ شیوه نامه ساماندهی و کنترل سیلاب رودخانه های استان که توسط کارشناسان و مدیران ارشد استانی و استانداری تدوین و ابلاغ شد، اختیاراتی به کارگروه شهرستانی ابلاغ گردید تا بر طبق مفاد شیوه نامه قید شده ، ساماندهی با استفاده از طرحهای ارائه شده پیمانکاران و شرکتهای دانه بندی محلی و شهرداریها  که به تایید مشاور آب منطقه ای رسیده باشند پس از طرح و تصویب کارگروه شهرستانی به پیمانکاران متقاضی ابلاغ شده و پیمانکاران متعهد گردیده اند ، ساماندهی رودخانه ها را با اولویت سردهنه سازی انجام دهند تا در قبال ارزش کار انجام شده پس از تایید مشاور آب منطقه ای و تصویب کارگروه شهرستانی از  مصالح مازاد حاصل از ساماندهی و دپو شده بهره مند گردند.

    بهرام پور ادامه داد ؛ تاکنون در شهرستان تالش  به تعداد ۶ جلسه کارگروه ساماندهی و کنترل سیلاب رودخانه ها با ریاست فرماندار شهرستان تالش برگزار شده و تصمیماتی در خصوص  ساماندهی رودخانه ها با اولویت سردهنه سازی انهار کشاورزی اتخاذ شده است.

 

 

کد خبر: 1319
  تاریخ خبر : یکشنبه 19 اسفند 1397
  آخرین به‌روزرسانی : سه‌شنبه 21 اسفند 1397
 دبیر خبر
 1023