بازدید استاندار گیلان:

از پروژه های در دست اجرای شرکت آب منطقه ای گیلان در بخش لشت نشاء شهرستان رشت

دکتر سالاری استاندار گیلان به همراه جمعی از مسئولین استانی و شهرستان رشت از پروژه های در دست اجرای شرکت آب منطقه ای گیلان بازدید نمود.

 

       به گزارش دفتر روابط عمومی شرکت آب منطقه ای گیلان، دکتر سالاری استاندار گیلان به همراه جمعی از مسئولین استان، شهرستان رشت و دکتر حسنی نماینده شهرستان رشت در مجلس شورای اسلامی از سد لاستیکی فخرآباد لشت نشاء رشت و همچنین ایستگاه پمپاژ اوشمک و خط انتقال آب به کانال چپک چکه از نزدیک بازدید نمود.

در این بازدید مهندس کاظم لطفی مدیرعامل شرکت آب منطقه ای گیلان در خصوص ضرورت و اهداف احداث سد لاستیکی فخرآباد رشت گفت: جلوگیری از تداخل آب شور دریا با آب شیرین رودخانه اشمک، تغذیه آب زیرزمینی، جمع آوری آب‌های خروجی زهکش‌ها در منتها الیه ورودی به دریا و باز چرخانی آب، ساماندهی رودخانه، بهبود شرایط زیست محیطی و بیولوژی و اکولوژی محدوده طرح، ایجاد حوضچه مکش مناسب برای پمپاژ، افزایش سطح طراز آب در رودخانه و کاهش هزینه پمپاژ و ذخیره سازی آب و تنظیم جریان آب  و بهبود آبیاری حدود 1000 هکتار از اراضی شالیزارهای منطقه از مهمترین اهداف احداث این سد لاستیکی می باشد.

  مدیرعامل شرکت آب منطقه ای گیلان هدف از اجرای احداث ایستگاه پمپاژ اوشمک بخش لشت نشاء اظهار داشت :هدف از اجرای پروژه، احداث ایستگاه و حوضچه مکش جهت برداشت آب از زهکش اوشمک در شهر لشت نشاء و پمپاژ توسط حدود 3000 متر لوله فولادی و بتنی با قطر 800 میلیمتر به نهر موجود در روستاهای چپک چکه و جلیدان، همچنین نصب تاسیسات برقی و مکانیکی جهت تأمین حدود 800 لیتر بر ثانیه و بهبود آبیاری حدود 850 هکتار از اراضی شالیزارهای کشاورزی منطقه می باشد.

مهندس کاظم لطفی ضمن اعلام افتتاح این پروژه ها در سال جاری ،یاد آور شد که با افتتاح و راه اندازی این طرحها مشکل کمبود آب کشاورزی شالیزارهای این منطقه حل خواهد شد.

 

 

کد خبر: 1198
  تاریخ خبر : شنبه 30 تیر 1397
  آخرین به‌روزرسانی : یکشنبه 31 تیر 1397
 دبیر خبر
 1032