مدیرعامل آب منطقه‌ای گیلان خبر داد:

خروج فاضلاب از آب‌بندان عینک رشت

مدیرعامل آب منطقه‌ای گیلان از خروج فاضلاب از آب بندان عینک خبر داد.

 

        به گزارش روابط عمومی آب منطقه ای گیلان به نقل از خبرگزاری ایلنا،‌ مهندس کاظم لطفی در جلسه بررسی مشکلات تالاب عینک و قطار شهری شهرداری رشت  با اشاره به آب رسانی مزارع پایین دست توسط آب بندان تالاب عینک گفت: شرکت آب منطقه ای گیلان می تواند با معرفی مشاور و اجازه بهره برداری تالاب عینک به شهرداری وضعیت موجود تالاب را بهینه سازی کند.

مدیرعامل آب منطقه‌ای گیلان از خروج فاضلاب از آب بندان عینک خبر داد و یاد آور شد: شهرداری رشت می‌تواند با انعقاد تفاهم نامه ای با آب منطقه ای ضمن رعایت مسائل حقوقی طرحهای سرمایه گذاری خود را به اجرا در آورد.

وی افزود: با قبول صراحت قانون و با نوشتن نامه ای برای اداره ثبت، وزارتخانه جهاد کشاورزی و منابع طبیعی درخواست شد که حتی آب بندهای فاقد سند هم نسبت به انتقال سند به آب منطقه ای اقدام نمایند.

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای گیلان با قدردانی از قوه‌قضاییه و شهرداری رشت یادآور شد: نگاه ما در حوزه آب منطقه ای گیلان سعی در حفظ محیط زیست در بستر رودخانه ای و آب بندان هاست.

مهندس لطفی ظرفیت فعلی آب بندان های گیلان را ۱۵۰ میلیون متر مکعب عنوان کرد و گفت: در صورت ساماندهی این آب بندان ها ظرفیت آنها به ۴۵۰ هکتار خواهد رسید و همچنین راندمان آب سفید رود ۴۰ درصد و راند مان آب بندان ها ۹۰ درصد در حوزه آب رسانی کشاورزی است.

وی افزود: شهرداری می تواند باید با معرفی سرمایه گذار و طرح مورد نظر خود ضمن نظارت آب منطقه ای در راستای توسعه محیط زیستی و گردشگری این شهر گام بردارد.

 

کد خبر: 1195
  تاریخ خبر : دوشنبه 25 تیر 1397
  آخرین به‌روزرسانی : دوشنبه 25 تیر 1397
 دبیر خبر
 892